Order

Checkout

News


Tilburg’ta JILPAQ Holding’in Resmi Açılışı Yapıldı

05 Nisan 2011
Hollanda’nın Tilburg şehrinde Jilpaq Holding’in resmi açılışı yapıldı. Düzenlenen işyerinin açılışı Rotterdam Başkonsolosu Esen Altuğ, Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, Feijenoord Belediye Başkanı Seyit Yeyden, Hollanda Türk İşadamları Başkanı Turgut Torunogulları, BİAD Başkanı Ömer Solmaz, işadamları, siyasiler ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile yapıldı.
 
Jilpaq Holding Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Halıcı, Tilburg şehrinde resmi açılışı yapılan Jilpaq Holding’in 3 bin 500 metre karelik bir alan üzerinde kurulduğunu söyledi. Alıcı, “Jilpaq BV gıda sektöründe 15 yıldır kendi markası ile var olmayı başardı. Döner, schorma, pizza ürünleri ve içeceklerden oluşan çok geniş bir ürün ağıyla Hollanda’daki bütün restoranlara hizmet veriyor. Hollanda’nın en büyük döner dağıtıcısı olan şirketin ciddi katkısı vardır. Bizim ortalama hesabımıza göre Hollanda’nın aylık döner tüketimi 900 ton civarındadır. Bu 900 tonu sadece Türkler yemiyor. O nedenle Hollandalı dostlarımız döneri sevmişler. Yemek menüleri arasına almışlardır. Dönmeli (draii döner) döner büfeleri kalitesiyle helal ve temiz hizmeti ile hizmet verecek. Bunun yanında Halıcı Emlak, Kayseri merkezde gayrimenkul alım satımı ile Avrupa’daki ve Türkiye’deki vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Akpak BV ise restoranların mutfak makinelerini temin eden şirket kendi markası ile Türkiye’de döner makinelerini ve bazı fırınları üretmektedir. Draai Döner BV ise yeni bir şirket. Bu gün Jilpaq Holding açılışımıza katılan tüm davetlilere teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, “Kayseri’de eğitim almış Yozgatlı bir hemşerimizin Hollanda’da işyeri açması bizleri gururlandırdı. 18 bin işadamımızın Hollanda gibi bir yerde işadamı olması bir Türk vatandaşı olarak beni gururlandırdı. Türkiye gerçekten çok iyi yere geldi. Son 8–9 yıl içerisinde 90 yıldır yapılamayan duble yollar bu süre zarfında AK Parti Hükümetimiz tarafından yapıldı. Sağlıkta, eğitimde ve iş alanında gelinen nokta hepinizin malumu. İnşallah necip Türk milleti önümüzdeki 2023 yılına kadar dünyanın ilk 10 devleti arasına girecek. Ben buna inanıyorum. İnşallah biz Yozgat’tan Hollanda’ya hızlı trenle geleceğiz.” şeklinde konuştu.
 
Feijenoord Belediye Başkanı Seyit Yeyden, “Hollanda ekonomisine katkı yapan Jilpaq Holding’in açılışında bulunmaktan son derece mutluyum. Bizler doğduğumuz ülke Türkiye’nin yanı sıra doyduğumuz Hollanda’yı da düşünmeliyiz. Onun içindir ki iş adamımız Faruk Halıcı beyi tebrik ediyorum. Kendisi 25’in üzerinde çalışanı ile çok sayıda ailenin geçimine katkıda bulunuyor.” diye konuştu.
 
Rotterdam Başkonsolosu Esen Altuğ, “Bu gün burada 45 yıl önce misafir işçi olarak gelen Türk toplumu, Türk vatandaşlarımız artık birer işadamı. Bu bizim için çok önemli. Onun için işadamlarımızın tümü ile gurur duyuyorum. Jilpaq Holding Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Halıcı beyi tebrik ediyorum. Hakikaten Türk işadamlarımız Hollanda ekonomisine ciddi katkı yapıyorlar. Göçmenlerin ülkelere en güzel katkı ispatı bu tür başarılı işadamlarımızın birer birer açmış oldukları bu işyerleridir.” dedi.
 
Hollanda Türk İşadamları Derneği Başkanı Turgut Torunoğulları, “Türkiye ile Hollanda ve Türkiye ile diğer Avrupa Birliği ülkeleri arasındaki ekonomik işbirliğini teşvik ve takip etmeyi hedefleyen HOTİAD, üyelerini bulundukları ülkelerdeki ekonomik olanaklar ve fırsatlar konusunda aydınlatmak ve onlara rehberlik etmeyi amaçlamaktadır. Üyelerinin girişimlerini desteklemek, Türk-Hollanda ve Avrupa makamlarına karşı çıkarlarını savunmayı kendisine görev bilen HOTİAD, kendi üyeleri arasındaki dayanışma duygusunu pekiştirmek, üyeleri ile Türkiye-Hollanda Avrupa Birliği ülkelerindeki ekonomik örgüt ve kurumlar arasındaki ilişkileri geliştirmek ve özendirmeyi arzulamaktır.” şeklinde konuştu.